Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Një Mjek që ngjall të vdekurit!

Shko poshtë

default Një Mjek që ngjall të vdekurit!

Mesazh nga Rifat prej Fri Apr 26, 2013 3:59 pm


Një Mjek që ngjall të vdekurit!

Ekziston në Amerikë një mjek, i cili ka një “specifik” shumë të rrallë, e cila nuk mësohet askund dhe as njihet zyrtarisht, por është shumë e dobishme dhe rezultateve!

Bëhet fjalë për Dr. Sam Parnia, i cili është specialistë në ngjalljen e të vdekurve!

Me pak fjalë, nëse vdisni, atëherë ai është mjeku më i përshtatshëm për rastin tuaj. Parnia është nga Anglia, ai drejton një pavijon specifik të reaminacionit në New York. Veçantia e kësaj njësie është se atje brenda janë rikthyer në jetë pacient të cilët ishin të vdekur për disa orë!

Kujdesi i përkushtuar i tij është shembullor. Metoda që përdor bazohet në perceptimin se spitalet më të shumta, dorëzohen shumë shpejtë dhe mbështeten në teknika të vjetra dhe pa rezultat.

Në njësinë e Sam Parnia, mjekët përdorin dhe “shfrytëzojnë” çdo mundësi, metodë dhe teknologji mjekësore, për rezultat të ringjallin të vdekur, zemrat e të cilëve kanë ndalur së funksionuari. Ndërsa vet Sam, pretendon se nëse të gjithë mjekët ndjekin metodat dhe teknikat t tij, vetëm në Amerikë do të shpëtonin më shumë se 40.000 jetë njerëzish në vit.

Dhe vërtet, sipas statistikave zyrtare, të gjithë ata që kanë pësuar atak kardiak dhe janë transferuar në spitalin në fjalë, ku Pan Parnia bënë mrekullira. Metodat e tij kanë rezultat 33% mundësi që pacienti të jetojë, ndërsa në të gjithë spitalet e tjera kjo përqindje arrin në 16%!

rreth Doc Sam Parnia mund te lexoni ne linkun http://unitedagents.co.uk/dr-sam-parnia ose ne linkun http://wowsciencenow.com/2013/03/heart-machine-that-can-save-a-cardiac-patient-seven-hours-after-they-have-apparently-died/


Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi