Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Shpjegimi i ëndrrave

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

default Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Jan 04, 2012 11:27 am


Ketu mund te pyesni per shpjegimin e ëndrres suajNjoftojme se shpjegimi i ëndrrave është mbyllur përkohësisht pasi kemi hedhur fjalorin e ëndrrave në këtë faqe: https://astro-al.page.tl
Ju ftojme ta vizitoni - Ju faleminderit!

Ju lutem, ëndrrat të jenë sa më të shkurtra. Fokusohuni te temat dhe objektet kryesore që shikoni në ëndërr. Shpjegimet e vjetra do të fshihen sipas fluksit të kërkesave. Ne shpjegojmë vetëm një ëndërr në ditë për person. Ju faleminderit!

Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Fri Aug 17, 2018 4:08 pm, edituar 12 herë gjithsej
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Thu Nov 22, 2012 2:29 pm

braha shkruajti:ku munde te gjej fjalorin e endrrave  qe ka qen me pae si liber e i lexojsha vet po tshe sun pe gjaj a ka mundesi ndihme
Fjalorin e gjen ne faqen time astrologjike ne www.astro-al.com
por nuk besoj se i ka te gjitha endrrat.


Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Wed Jun 25, 2014 4:52 pm, edituar 1 herë gjithsej
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga skoku78 prej Sat Feb 01, 2014 11:38 pm

cdo te thot numri  11  ne enderr? flm

skoku78

Numri i postimeve : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 01/02/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Mon Feb 03, 2014 12:27 pm

skoku78 shkruajti:cdo te thot numri  11  ne enderr? flm
Numri 11 lidhet me intuiten, mjeshterine ne nje fushe te  caktuar. Aftesine per te arritur gjerat. Eshte simbol i krijimtarise dhe vizionit tuaj. Meqe ky numer ka dy vija paralele, tregon partneritet me dike tjeter. Ndoshta po kerkoni ekuiliber ne jeten tuaj
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Fri Feb 07, 2014 5:59 pm

skoku78 shkruajti:c'nènkuptojn fiqt ne enderr? te shikosh pemè me fiq (tè pjekur) ndersa po udheton ...
Kjo enderr tregon qe ngjarjet e jetes suaj do te marrin nje kthese pozitive. Fiqte lidhen gjithashtu me seksin, erotizmin apo dhe nje shtatezani.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Sun Mar 23, 2014 12:39 pm

Pashe ne enderr tezen e Aldit(ish i dashuri im) sikur i tregonte njerezve per vellain e Aldit qe ai i kishte marre borxh 20.000euro cunit te xhaxhait per tu fejuar.dhe i kishte rregulluar shtepite shume shume bukur.

megi

Numri i postimeve : 6
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sun Mar 23, 2014 9:24 pm

megi shkruajti:Pashe ne enderr tezen e Aldit(ish i dashuri im) sikur i tregonte njerezve per vellain e Aldit qe ai i kishte marre borxh 20.000euro cunit te xhaxhait per tu fejuar.dhe i kishte rregulluar shtepite shume shume bukur.
Kjo ëndërr ka thjesht kuptimin qe sa here qe ti shikon njerezit e atij, te vjen ndermend ish-idashuri yt qe akoma e ke ne zemer dhe nuk e heq dot nga mendja.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Sun Mar 30, 2014 9:42 am

Pershendetje, ca esht te shofesh ne enderr nje grua shtatzane? ,po te shofesh gjarprinj qe te afrohen po nk te kafshojn?

megi

Numri i postimeve : 6
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sun Mar 30, 2014 11:20 am

megi shkruajti:Pershendetje, ca esht te shofesh ne enderr nje grua shtatzane? ,po te shofesh gjarprinj qe te afrohen po nk te kafshojn?
Nëse shikoni një grua shtatezene tregon qe do te perjetoni nje lidhje te ngushte me personin qe keni pare, ose me nje person qe do te njihni se shpejti nese gruaja shtatezene eshte e panjohur. Gjarperinjte ne enderr tregojne frikera te fshehta ne lidhje me seksualitetin.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga fevzje hyseni prej Sat Apr 12, 2014 11:46 am

kame pare ne enderr sikur burri isht mbi qati te nje shtepie dhe ujitke me uje dhe uji ishte i pastert une isha ne teras me poshte dhe i thosha boll se po na lage

fevzje hyseni

Numri i postimeve : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 07/04/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sat Apr 12, 2014 6:42 pm

fevzje hyseni shkruajti:kame pare ne enderr sikur burri isht mbi qati te nje shtepie dhe ujitke me uje dhe uji ishte i pastert une isha ne teras me poshte dhe i thosha boll se po na lage
Kjo enderr tregon se ju duhet te shfaqni me shume emocione dhe ndjenja ndaj burrit tuaj, sepse uji ne enderr tregon emocionet, ndjenjat, lotet. Jeni paksa te shkeputur dhe burri po perpiqet t'ju imponoje mendimet e tij. Gjithashtu tregon se keni nevoje per t'u qetesuar.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Fri Apr 25, 2014 9:45 pm

Pershendetje
Kam pare ne enderr veten time,sikur kisha 1trup sh te bukur,,te gjate si modele,,dhe isha veshur me te brendshme,,sikur isha ber gati x sfilatr

megi

Numri i postimeve : 6
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Wed Apr 30, 2014 7:22 pm

megi shkruajti:Pershendetje
Kam pare ne enderr veten time,sikur kisha 1trup sh te bukur,,te gjate si modele,,dhe isha veshur me te brendshme,,sikur isha ber gati x sfilatr
Kjo enderr tregon qe ju e vleresoni veten shume dhe po perpiqeni te jeni dikushi qe nuk jeni ne te vertete. Doni te luftoni per dicka qe nuk e arrini dot.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Thu May 15, 2014 1:54 pm

heartbeat shkruajti:Kam par ne enderr sikur po shkoja diku per dike,sme kujtohet nese me kerkoi ndihme apo t shkoja diku.. dhe aty ku vajta isha pa pantallona,vetem me t brendshme dhe mu ngjiten pas kembeve insekte,shushkunja,etj etj gjera t tilla.un isha e tmerruar dhe i hiqja e frikesuar,sa i hiqja ato me ngjiteshin prap.deri siper kembeve.pastaj vjen dikush(me duket se ai personi qe me kerkoi te veja atje) dhe me hedh uj tek kembet dhe insektet,shushunjat dhe tgjitha ato qe me ishin ngjitur,me bien nga uji.ckuptim ka kjo
Insektet ne enderr nenkuptojne probleme te vogla qe duhet te kaperceni. Duhet te merreni me disa ceshtje apo shqetesime te vogla. Do ta ndjeni veten sikur po ju sulmojne, apo sikur dicka apo dikush po ju bezdis. Nga ana tjeter instektet jane simbol i saktesise, vigjilences dhe ndjeshmerise.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Sun May 25, 2014 8:48 am

Pershendetje.kam pare ne enderr motren time qe ka vdekur,ishte poshte hyrjes dhe po priste taksine te ikte,i thashe ku shkon zbathur dhe me tha i kam len kepucet lart.cdo te thote kjo?

megi

Numri i postimeve : 6
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sun May 25, 2014 7:15 pm

megi shkruajti:Pershendetje.kam pare ne enderr motren time qe ka vdekur,ishte poshte hyrjes dhe po priste taksine te ikte,i thashe ku shkon zbathur dhe me tha i kam len kepucet lart.cdo te thote kjo?
Thjesht endrra tregon qe te mungon shume motra juaj dhe ecja e saj zbathur tregon dhimbjen qe keni per te dhe ju duket sikur ajo eshte e vetmuar ne boten tjeter .
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga leo78 prej Thu Jun 05, 2014 3:09 pm

pershendetje Nikolaos...ckuptim ka te shohesh ne enderr avion qe bie? flm

leo78

Numri i postimeve : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 05/06/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Fri Jun 06, 2014 3:20 pm

megi shkruajti:Pershendetje,,
kam par ne enderr familjen time(mamin babin dhe motren) sikur ishim tek shtepia jon keshtu me behej dhe po hanim buk,ne te njejten tavolin me ne ishin edhe i dashuri im dhe manaja e tij,mamaja e tij ishte sh mendjemadhe dhe e shifja qe nk m kisht qef,ose nk kishte qef familjen , dhe mezi fliste,kurse i dashuri nk fliste fare vetem po hante
Kjo tregon pasigurine qe keni ju ndaj mamase se partnerit. Ajo qe dyshoni thjesht shfaqet ne enderr sikur eshte e vertete. Megjithate eshte thjesht pasiguri, nuk tregon asgje me shume.


Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Fri Jun 06, 2014 3:24 pm, edituar 1 herë gjithsej
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Fri Jun 06, 2014 3:23 pm

leo78 shkruajti:pershendetje Nikolaos...ckuptim ka te shohesh ne enderr avion qe bie? flm
Leo, kjo enderr tregon qe i keni vene vetes synime te larta dhe jorealiste. Ato mund te jene te veshtira per t'u realizuar. Nga ana tjeter endrra tregon pasiguri nese do arrini objektivat apo jo, pra nuk besoni shume ne aftesite tuaja.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga leo78 prej Fri Jun 13, 2014 9:50 pm

cdeshifrim mund te ket kjo enderr: te nxjerresh shum valixhe te mbushura  (me ndjenjen se ato kishin perbrenda dicka te cmuar)  , sikur ndodheshin te groposura por jo thellè...zbulova 3-4 valixhe dhe i mora por isha i vetedijshem se aty kishte perseri te tjera !!  flm

leo78

Numri i postimeve : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 05/06/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Sat Jun 14, 2014 1:38 pm

leo78 shkruajti:cdeshifrim mund te ket kjo enderr: te nxjerresh shum valixhe te mbushura  (me ndjenjen se ato kishin perbrenda dicka te cmuar)  , sikur ndodheshin te groposura por jo thellè...zbulova 3-4 valixhe dhe i mora por isha i vetedijshem se aty kishte perseri te tjera !!  flm
Kjo enderr thjesht tregon qe jeni person i qete dhe i permbajtur. E mbani sjelljen tuaj nen kontroll. Nga ana tjeter valixhet simbolizojne se ju keni me shume nevoje per pushim, apo per te ikur diku per t'u clodhur. Keni nevoje per ndryshim ne jeten tuaj
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi prej Sat Jun 14, 2014 3:29 pm

pershendetje nikolas,kam par dy endrra, endrra e par ishte

Kam pare ne enderr sikur ishin disa pellumba me ngjyra te ndryshem dhe une zgjedh pellumbin me ngjyren e bardhe dhe e marr ne duar duke e perkedhelur. Ne ate moment therras ish te dashurin tim dhe i them se eja se duhet ta prekesh edhe ti kete pellumb qe te na eci te dyve mbare me njeri - tjerin. Ai vjen e prek dhe te dy e leshojme sebashku ( njera dore e imja dhe njera dore e tij mbanin bashke kete pellumb te bardhe). E leme te lire te fluturoj e nxjerrim nga nje dritare e ngushte.  Ckuptim ka kjo enderr?

megi

Numri i postimeve : 6
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 21/08/2013

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga vjola bezati prej Sat Jun 14, 2014 7:13 pm

pershendetje...
cdo te thote kur sheh nje shoqen tende ne enderr shatzan muaji i trete dhe ndihet shume e lumtur. Flm

vjola bezati

Numri i postimeve : 1
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 14/06/2014

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Mon Jun 16, 2014 4:43 pm

megi shkruajti:pershendetje nikolas,kam par dy endrra, endrra e par ishte

Kam pare ne enderr sikur ishin disa pellumba me ngjyra te ndryshem dhe une zgjedh pellumbin me ngjyren e bardhe dhe e marr ne duar duke e perkedhelur. Ne ate moment therras ish te dashurin tim dhe i them se eja se duhet ta prekesh edhe ti kete pellumb qe te na eci te dyve mbare me njeri - tjerin. Ai vjen e prek dhe te dy e leshojme sebashku ( njera dore e imja dhe njera dore e tij mbanin bashke kete pellumb te bardhe). E leme te lire te fluturoj e nxjerrim nga nje dritare e ngushte.  Ckuptim ka kjo enderr?
te shohesh pellumba ne enderr tregon qe ju do te mbani fajin per veprimet e te tjereve, mbase ne kete rast per veprimet e te dashurit tuaj. Pellumbat simbolizojne gjithashtu thashetheme ose lajme te reja per te dashurin tuaj. Nga ana tjeter nese jeni grindur me te dashurin mund te tregoje paqe midis jush. Pewllumbat e bardhe tregojne besnikeri dashuri dhe miqesi.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos prej Mon Jun 16, 2014 4:43 pm

vjola bezati shkruajti:pershendetje...
cdo te thote kur sheh nje shoqen tende ne enderr shatzan muaji i trete dhe ndihet shume e lumtur. Flm
Kjo enderr tregon qe gjate kesaj kohe ju po perjetoni nje lidhje me te ngushte me shoqen tuaj dhe ajo ndihet e kenaqur.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi