Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Pentagrami Misterioz

Shko poshtë

default Pentagrami Misterioz

Mesazh nga Rifat prej Mon Jan 30, 2012 9:32 am


Pentagrami Misterioz

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pentagami apo siç njihet ndryshe si ylli 5 cepesh per njerez te ndryshem ka kuptime te ndryshme ne vartesi te religjionit apo te studimeve te tyre mbi religjionet dhe dukurit e tjera paranormale.Disa mund te argomentojne ate qe per ata perfaqeson.
Por kuptimi i vertete i pentagramit eshte se perfaqeson Zotin mbi boten e materies.Pentagrami paraqet gjithashtu 5 elemente jetesore.SHPIRTIN, UJIN ,AJRIN, ZJARRIN, TOKEN.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dhe perdoret nga shumica e njerezve qe praktikojn magjine.

Ka dy lloje pentagramesh ne vartesi te perdorimit dhe shfrytezimit te tyre per qellime te ndryshme.

1.Pentagrami me koken poshte 2.Pentagrami i drejt

Pentagrami me koken poshte perfaqeson Satanin ose boten e pushtetit te djallit kunder Perendise.Ky perdoret nga magjistaret e magjis se zeze te cilet pushtetin e marrin nga djalli dhe e perdorin per qellimet e tyre te erreta.
Ata te cilet e mbajne pentargamin me koken poshte rrethohen nga e keqja dhe fuqit e tyre te liga dhe largon shpirterat e mire (apo xhindet e mire )
Zakonisht Pentagrami me koken poshte mbahet nga Satanistet dhe adhuruesit e djallit.
Pra nese doni te terhiqni shpirterat e mire rreth jush mbajeni drejt ose e kunderta.

Ketu kemi nje shembull per te dy pentagramet

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pushteti i satanit ( forcat e erresires)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pushteti i Perendise (forcat e drites)

Shume besimtare te religjioneve te ndryshme mendojne se qe te dy pentagramet perfaqesojne te keqen dhe adhurimin e Satanit (djallit)
Por kjo ndodh per shkak se ata nuk duan ta pranojne se ka nje ndryshim shume te madh mes ketyre pentagrameve .

Kjo tregon mungesi te studimit dhe te fakteve te verteta historike.
Por nese shpjegojme realitetin shihen pentagramet qe kane kuptime te ndryshme varesisht si perdoren dhe vendosen .
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi