Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Shenjat e Horoskopit te elementeve te inkriminuar

Shko poshtë

default Shenjat e Horoskopit te elementeve te inkriminuar

Mesazh nga Rifat prej Thu Nov 15, 2012 7:56 pmShenjat e Horoskopit te elementeve te inkriminuar

Sipasnje studimi te Astrology Research Journal, studim i cili eshte ende ne faze zhvillimi, egziston nje lidhje ndermjet shenjes zodiakale dhe profilit te personit perkates.

Te bie ne sy pergjate ketij studimi qe shumica e te skeduarve te FBI, i takojne shenjes se Gaforres, Demit, Shigjetarit.

Por as nje shenje nuk i shpeton "lidhjeve" me persona te rrezikshem.Personat qe i takojne shenjes se Dashit, jane per t'i patur frike,pasi ata jane ne gjendje te reagojne me arme, dhe jane gjithmone te gatshem per cdo gje.

Gjithsesi sic duket personat e kesaj shenje zodiakale nuk punojne per mendje te tyre, por gjithmone vihen ne veprim nga te tjere persona.Personat qe i takojne shenjes se Shigjetarit, jane ne pergjithesi mjeshtra te vjedhjeve dhe rrembimeve, por pa demtuar njeri.

Te lindurit nen shenjen e Luanit, mund te quhen "thjesht" te rrezikshem, kesaj shenje i takon edhe Erzsébeth Bathory, e mbiquajtur Kontesha Drakula, per shkak te mizorive te saj.

Shenjes se Peshores i takojne pjesa me e madhe e krimileve te njohur. Kesaj shenje i takon edhe Marius Jacobs, anarkistiti francez, i cili e perdorte artin e vjedhjes ne dem te te pasurve, per ta vene trofene ne funksion te qellimeve te tija. Nga ky eshte misheruar edhe personazhi i njohur artistik hajduti i famshem Arsen Lupen.

Personat qe lindin ne shenjen e Binjakeve, sic duket edhe nga vete emri i shenjes, jane specialiste ne mashtrime, duke mos i marre gjerat asnjehere seriozisht, cka u jep mundesine atyre qe bemat e tyre te jene vepra te verteta arti.

Per ata te shenjes se Ujorit, krimi eshte thjesht nje ceshtje hakmarrjeje, per shkak te pasionit qe ata kane per lojrat e fatit.

Te lindurit nen shenjen e Demit,Virgjereshes,Bricjapit, jane perkundrazi kriminelet me lehtesisht te kapshem, ata pothuajse nuk perpiqen qe t'i shmangin forcat e rendit. Shembulli me klasik i tyre, i cili i takon shenjes se Demit, eshte Mark David Chapman, vrasesi i John Lennon, i cili edhe pasi zbrazi 5 goditje pistolete mbi viktimen e tij, nuk tentoi as te largohej, por priti derisa policia erdhi ne vendngjarje.

Te lindurit e shenjes se Demit, jane te specializuar edhe ne riciklimin e parave te pista, ata jane shume inteligjente dhe papapelqejne te veprojne ne vetmi.

Ata qe lindin ne shenjen e Bricjapit, pergjithesisht jane sadiste, ndersa ata qe i takojne shenjes se Virgjereshes, kane per hoby, krimet informatike.
Te lindurit nen shenjen e Luanit, Akrepit, dhe Peshqit, jane shume violente dhe shume te frikshem.

Ne skedaret e FBI, me te shumtet e krimineleve i takojne shenjes se Gaforres, me pas shenjes se Demit, Shigjatarit, Dashit, Bricjapit.
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi