Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cjane dhe si funksionon nje psiko-vampire energjitik

Shko poshtë

Cjane dhe si funksionon nje psiko-vampire  energjitik Empty Cjane dhe si funksionon nje psiko-vampire energjitik

Mesazh nga Rifat Sat Jan 11, 2014 2:08 pm




C'jane dhe si funksionon nje psiko-vampire  energjitik


Cjane dhe si funksionon nje psiko-vampire  energjitik Z

Kur një person vjen tek ju ,dhe te krijone nje  ndjenje qe te duket se do të të vdesesh ,kur ai eshte duke te parë,pra qe nuk mund të shkëputen lehte prej jush , ju ndjeheni te lodhur dhe te rraskapitur nga marrëdhënia pamore me ate -ky eshte paralajmërimi i nje rreziku imediat! Ky është një vampir .Pikerisht njerzit duhet të largohem ne moment nga prania e ketyre tipave!

    Senim : Pjese e ketij shkrimi është marrë nga një leksion i Janet Kane , me titull-E drejta e përballjes me Archetypin e erret : NEPTUNE & Mythic,vampir .

Vampiret psiko-energjik kane ekzistuar në të gjitha kulturat njerzore gjatë gjithë historisë . Eshtë një simbol popullor i kthyer në mit real,ne filma dhe letërsi . Prevalenca e mitit vampir është e bazuar në faktin se vampiret energjitik ekzistojnë. Ata janë burra dhe gra që jetojnë jashtë  energjisë psikike e të tjerëve .

Vampiret të vijnë në jetën tuaj duke ju ofruar diçka , nganjëherë kjo është ne formen e një dhurate , ose ata te bëjnë një të mirë të madhe . Ndonjëherë ato janë ndihmëtarë . Ata duket më dinamik , inteligjent dhe me te gatshem se të tjerët . Ata duket se te krijojne hapsira më te medha se vete jeta , të ndriçojnë sepse nuk te hedhin asnjë hije . Një psiko-vampir nuk zotëronë cilësitë e tij  hije .

Pasi ai ju le në jetën tuaj,pas marrjes se energjise tuaj , ju menjehere vini re një ndjenjë te lodhjes , një ndjenjë të shkalles me të ulët brenda qenies tuaj , një nevojë për të plotësuar vehten . Natën, kur ata mbërrijnë ne memorjen tuaj, ju vjen nje simbol klasik i pavetëdijes . Ju mund të rezistoni një vampiri duke qenë i vetëdijshem .

Disa njerëz janë më të ndjeshëm se të tjerët ndaj Vampireve psikiko-energjitik .Te prirur  për të tërhequr nga ata, jane ata te shenjes Scorpions te ndikuar nga planeti Pluton.Ata te shenjes se peshqeve  dyshojne menjëherë kur ata takohen me një vampir . Mëshira është karakteristika kryesore e njerzve te shenjes se Peshkut/ Neptuni . Pra, edhe në qoftë se ata e njohin nje vampir , ata tregojne dashuri dhe dhembshuri per ata . Ky është një gabim i madh !

Njerëzit vijnë në kete botë duke kërkuar dashuri . Kur ata nuk e gjejnë atë , ata kërkojnë fuqi e ndihme. Kur ata nuk e zhvillojnë fuqinë e brendshme , ata mësojnë të terhiqen nga energjitë / fuqitë e të tjerëve . Ata i shohin të tjerët se kanë fuqinë , dhe se ata nuk kanë - por qe ndjehen te qete me fuqinë e të tjerëve .Vampiret nuk zotërojnë Plutonin e tyre . Ata kur largohen nga të tjerët nuk jane te kënaqur kur nuk kane kryer 'misionin' ju ndodh nga që vazhdimisht duan më shumë .

Vampiret shkojnë në profesionin e tyre,te ndihmuar nga ata me te specializuarit , sepse kjo e bën më të lehtë qe ata të marrin energji të gateshme nga subjekti i caktuar . Njerzit e zakonshem gjate nje seance shekimore nga vampiri energjitik,  ndihen te lodhur dhe te djersitur . Vampiret janë tepër të bukur dhe jashtëzakonisht të dobishem , shpesh paguajne për marrjen e energjive tek te tjeret ose për të vënë veten në një pozitë më të mirë për të arritur energjitë tuaja . Vampiret janë jashtëzakonisht inteligjente , "njerez me kokë "dhe me tendencat e tyre grabitqare,i bejne ata shumë vigjilent ... " duke kërkuar në tufen me të rrezikëshme . " Duke qenë hiper - vigjilent , ata janë punëtorë të shkëlqyer që nuk humbasin asgjë.Ata janë të shkëlqyer dhe shumë psikike .

Kjo është një lloj e aftësisë plutonike psikike qe ata zoterojne , duke marre si bazë anët e forta dhe dobësitë e të tjerëve,të bazuara mbi çështjet e mbijetesës . Vampiret shfrytëzojnë njerëzit - Ata nuk kanë marrë dashurinë  fëmijërore në mënyrë që ata te ndjejnë nevojën për të mbushur boshllëkun ... por ata kurrë nuk e  mbushin ate boshllek . Ata e kërkojnë dashurine ne menyre të vazhdueshme , të padiskutueshëm,e te pakushtëzuare, ata nuk mund të japin ate tek te tjeret .

Vampires janë të pashpirt dhe si te pa shpirt , ata posedojnë një mendje të madhe dhe një personalitet të madh . Ata shpesh kanë sy të ndritshme ose hipnotike, kështu që është e këshillueshme për t'ju shmangur kontakteve të drejtpërdrejta me syte e tyre në qoftë se ju jeni i nje një shenje zodiakale të pambrojtur . Ata nuk e vlerësojnë personin qe kontaktojne - Vampires janë shumë të këndshëm ! Ata mendojnë se janë duke ju dhënë diçka, në këmbim për marrjen e energjive tuaja .

Vampires janë të fshehtë në  vetë pranine tuaj . Kur rreth tyre ,  ndiheni të lodhur , ju mendoni se keni dobesi  të medha fizike. Ata sulmojne vetë direkt mbi ju, me komente mashtruese që shërbejnë për të minuar ndjenjën tuaj të vetë-vlerësimit fiziko-shpirteror . Ju ndjeni një domosdosmeri per të ngrënë në mënyrë që të plotësoni veten . Është i rëndësishme  ky fakt për të dhënë vetes atë energji, që,vampiri duket se ju afron ate mundesi,te cilen kerkon me mjetet e tij t'ju a rrembej.Kur kjo ndodh tek njerëzit për periudha të zgjatura , shëndetin i tyre afat-gjatë do të dëmtohet !

Vampires nuk i pëlqejne " pasqyrat. " Këta njerëz nuk janë në kontakt me anën e tyre të errët , ata nuk kanë vetë- reflektim dhe , në nevojën e tyre për të parë veten si të përsosur , ata i shmangen të gjithë atyre objekteve e subjekteve që reflektojne mbrapa tyre . Ata nuk reflektojne ndonjë reagim në lidhje me ndonjë imperfeksion ! Ata nuk pëlqejne ose nuk kërkojnë terapi kur  mund të përballen me ndonje fatkeqesi te tyre.

Ata janë shpesh të ngulët - te sëmurë . Ata mund të kenë  çrregullime kufitare personalitetit ... dhe disa mund edhe të kenë një çrregullim të personalitetit skizofrenike . Në shumë kultura , mënyra më efektive për të shpëtuar një vampir është që të shpërndajë lulëkuqe , fara mustardë ose kokrra orizi midis vehtes dhe 'përbindëshit'.

Vampiret nuk e dine se kush janë ata . Ata mund të jenë narcissistic,por Janet mendon se jo të gjitha narcissistet janë Vampire . Kushdo që është i përsosur ,qe njihen si "njerez te përsosur , " ka të ngjarë të jenë vampire - ata nuk kanë hije . Ata janë të përsosur ! Ata nuk pranojnë marrëzine ose dështimin . Ato nuk mund të shohin këto në veten e tyre .

Vampiret kane shumë marrëdhënie,mbasi ata shkojnë nëpër miqësi të lehta , por partneri i tyre shpesh duket i zbehtë dhe i tërhequr . Dhe , kur dikush te thotë , " Ti je miku im i vetëm " ose " Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë mik , por vetem ju ,atehere mos e merrni këtë si një kompliment ,mbasi ata janë Vampire te mundshem.

Shpesh është shumë e vështirë për të hequr qafe një vampir , për sa kohë që ata mendojnë se ju keni diçka që ata duan . Ata preferojnë t'i japin fund marrëdhënies , zakonisht kur ata gjejnë një viktimë të re . Ata nuk duan të jenë pa një burim të energjisë . Ata nuk mund të mbijetojnë !

Vampiret janë të njohur për të bredhur në 'udhëkryqe' . Kjo do të thotë se ata mund të na sulmojnë kur ne jemi në një udhëkryq të madh në jetën tonë,pra kur ne jemi më të rrezikuar .

Ndonjëherë , ne jemi të tërhequr nga Vampiret , sepse të paktën një nga prindërit tanë ka qene në këtë mënyrë . Nëse nëna nuk është një vampir , atëherë Vampiri nuk ndjenë asnjë mbështetje nga nëna . Nëse ju vetë përjeton një nënë frikësuese dhe e miratoni qendrimin e tille te nenes suaj,atehere je preh e Vampirit psiqik,ne te kundert ju jeni i pa disponueshëm për nje vampir .

Një i lindur ne Mars - Neptun mund të jete i prekshme për Vampiret,mbasi ata ju dekurajojnë në mënyra që e bëjnë me te lehte tju marrin energjite e juaja ne dobi te fuqise se tyre

Vampires marrin fryme si të tjerët , duke i bërë njerëzit shpesh te mendojnë se ata nuk mund të marrin frymë . Ata përdorin lajka . Dhe , ndërkohë që shumë nga ne shohin mëshirën per ta si një tipar pozitiv ,Vampiri e sheh këtë si një dobësi , një dobësi që mund të përfitojnë prej tyre ne  mënyra të mëdha .

Vampiret shpesh pyesin shumë,bejne pyetje personale,per te marre nga ju më mirë te dhena konkrete per ti shfrytezuar me pas dobesite tuaja per pushtetin energjitik te tyre. Ata tregojnë pak për të vërtetën në lidhje me veten e tyre,tek të tjerët , por ata janë gjithmonë në pyetje te viktimës se tyre . Informacioni qe ata marrin do të përdoret kundër jush më vonë , për t'ju manipuluar ose per t'ju terhequr juve poshtë . Asnjëherë mos jepni informata personale Vampireve . Përgjigjuni në pyetjet e tyre me pyetjet tuaja në lidhje me to . Mos harroni , provimi kryq është për t'ju marrë informacion që do të përdoret më vonë për t'ju kontrolluar juve . Për vampirin enrgjitik , njohuria per ju është fuqi .

Nga perdorimi në rritje i internetit, Vampiret tani mund të ju sulmojnë me anë të dhomave chat dhe me emaile . Ata marrin energjitë tuaja nëpërmjet marrjes së informacionit dhe të kërkojne ndihmën tuaj në zgjidhjen e problemeve të tyre ... probleme që nuk marrin zgjidhje . Ata nuk janë duke kërkuar zgjidhje , vetëm kerkojne energjitë tuaja!

Mos harroni ,Vampiri nuk është i shqetësuar për jetën tuaj ,por vetëm per atë që ata mund të marrin nga ju . Vampir është i shqetësuar vetëm per mbijetesën e tij personale .
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

https://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi