Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t

Shko poshtë

Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t Empty Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t

Mesazh nga Rifat Fri Dec 16, 2011 5:27 pm


A ekzistojne Ufot....?



Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t Images?q=tbn:ANd9GcTAsCL5Y7rvKarf97oK0ajymFdHEe9jRnL_jSKnUw06sbEHf9zV6w



Libri i Bardhe me deshmi te pamohueshme per Ufo-t


Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t Images?q=tbn:ANd9GcTQzXo-27ICesKUT4Uo92FjbGDAbRmEKQvLOXsPrzsVBhs8qN_9

Në lidhje me UFO,kane folur e vazhdojne te flasin personalitete të shquara të shkencës, psikologjisë, politikes dhe botes ushtarake. Nga Ajnshtajni te Jung, Lenini, Rubbia, Gorbaçovi, Reagan dhe të tjerët kaq shumë te famshem jane shprehur se çfarë mendonin ata, ose tashti,te ''medhejte e planetit'', si mendojnë për ekzistencën e fenomeneve të caktuara dhe, mbi të gjitha,pranimin e mundësise për ekzistencen e jetës së avancuar jashtë Tokës sonë.


"Disqet Fluturuese? Njerëzit kanë parë pa dyshim diçka. "

(Albert Einstein)

"Problemi më i rëndësishëm me të cilat përballemi në Kombet e Bashkuara, pas luftës në Vietnam, është fenomeni UFO." Deklaratat e bëra në "New York Post",me 27/06/1967. Por U Thant me 23/01/1970, në pyetje nga gazetarët në lidhje me UFO-t pas mbërritjes së tij në Otava, Kanada, ka thënë:"Ka disa gjëra për të cilat unë kam qenë i ndaluar të flas."
(U Thant, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara)

"Dhe 'mendimin tim se disqet fluturuese janë reale, subjekte ndoshta me origjinë të panjohur nga hapësira të dukshme,dhe te konstatuar për një kohë të gjatë nga banorët e Tokës, por të cilat nuk kanë asnjë lidhje me botën tonë ". Intervistë në ''Europian'', 10 gusht 1958.

(Carl Gustav Jung)

"Nëse ne mund të arrijme te krijojmë komunikim ndërplanetar, të gjitha konceptet filozofike, morale dhe çështjet sociale do të rishikohen. Kjo do të kërkonte ti jepej fund sundimit të dhunës, si mjet dhe metodë e progresit ... (1920) ".
(Vladimir Ilyich Lenin Ulyanov, gjatë një interviste "me shkrimtarin britanik Herbert Wells George)
Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t Info



"Sigurisht që UFO-t janë te vertete e me origjinë ndërplanetar. Akumulimi i dëshmive për ekzistencën e UFO-t janë të shumta dhe unë e pranoj realitetin e ekzistencës së tyre. " "Unë jam i bindur se këto objekte ekzistojnë dhe të cilat nuk janë prodhuar nga kombet e tokës." "Unë nuk shoh asnjë alternativë tjetër, por të pranojnë faktin se ata janë me origjinë jashtëtokësore."
(Sir Hugh Dowding, Marshall Shef Aviacioni, komandanti i Forcave Ajrore Mbretërore gjatë Deklarates se Luftës së Dytë Botërore, në 1954)


"Unë jam i bindur kohë më parë se disqet fluturuese janë me origjinë të vërtetë dhe ndërplanetare. Me fjalë të tjera, ne jemi duke u shikuar nga qenie nga një tjetër planet. " (, Drejtor për shtyp i NASA,s, dhe zëdhënësi i saj,ekspert në Forcën Ajrore Shtetet e Bashkuara, kur është fjala për UFO-t)

"Këto objekte fluturuese janë vënë re vazhdimisht nga shkencëtarët e Observatorit Qendrore Aerological të Moskës, dhe nuk jane objekte sinjifikative e te fshehta amerikane, indian dhe japoneze te ketyre njëzet viteve te fundit,pra nuk na mbetet asnjë dyshim për ekzistencën e tyre si nje realitet."
(Prof. Felix Zigel, astronom Sovjetik, Shkolla Aviacionit, Moskë)

"Ka tonelata materiale zyrtare në lidhje me UFO-t,te mbajtura sekret nga Arkivat Kombëtare. Dhe eshte krejtesisht e mundshme që qytetërimet të tjera, janë duke u përpjekur për të marrë kontakt me botën tonë. Unë pashë një UFO ne tetor 1969. "

(Jimmy Earl Carter, Presidenti i Shteteve të Bashkuara)

"Ne jemi te okupuar probleme të mëdha ketu,dhe ndoshta ne nuk mund të merremi edhe me UFO-t. Por ky është një kapitull që ju nuk duhet të bjerë mbi të gjithe. "
(Carlo Rubbia,cmimi Nobel )
Deshmi te pamohueshme nga personalitete boterore per Ufo-t Info


Presidenti Regan në vitin 1981, këmbënguli: "Ne mund të shohim pushtimin nga hapësira." Në dhjetor 1985, në takimin e tij të parë me Gorbaçovin. Reagan ka thene: "Toka mund të jetë subjekt i një sulmi nga hapësira." Më vonë, më 21/09/87, duke folur në emër të Shteteve të Bashkuara, Ronald Reagan vë në pah përsëri çështjen. Më 06/05/88, tre muaj para se të leshonte presidencë, Reagan insistoi në rrezikun e një invazioni nga jashtëtokësoret.
(Ronald Reagan, Presidenti i Shteteve të Bashkuara)

Në një takim në Moskë në vitin 1987, në praninë e shkencëtarëve dhe shkrimtarëve, Gorbaçovi la të kuptohet se çfarë Reagan, tha në vitin 1985,mbi EstraTerrencialet dhe aktivitetet në planetin tone, duke komentuar ai thote: "Unë nuk do të hyjë në meritat e një rast si ky, pavarësisht nga ajo që unë mendoj, se do të ishte e parakohshme të shqetësohemi për të tilla ndërhyrje ''.
Ky koncept u konfirmua edhe 23 qershor 2006 në Venecia, në Forumin me temë "Mediat dhe pushteti në mesin e qytetarëve."
(Mikhail Gorbachev, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik)

"UFO-t duke fluturuar mbi gjysmë shekulli në liri të plotë në qiellin e planetit tonë,atehere duhet te themi se, armët sekrete të qeverisë së SHBA-së të zhvilluara për t'u përballur me sulme të mundshme nga hapësira,një ditë mund të shpërthejne në një luftë intergalactice dhe arsyeja e vërtetë pse NASA ishte urdhëruar për të ndërtuar një bazë në Hënë deri në vitin 2020,është vullneti i Shtëpisë së Bardhë për të monitoruar nga afër mjetet jashtëtokësore qe vijne dhe shkojn nga toka. " Fjalimi publik në Toronto 25 shtator 2005.
(Paul Hellyer ish Ministër i Mbrojtjes dhe ish-zëvendës kryeministri i Kanadasë)

"Ju e dini se ne do të duhet të merremi me një sulm nga banorët e planete të tjera? Të gjitha vendet e botës duhet të bashkohen dhe të formojnë një front të përbashkët. " Fjalim lamtumire në Akademinë Ushtarake të kadetëve në West Point 12 Maj 1962
(D. MacArthur, gjeneral i forcave ushtarake amerikane)

"Unë besoj se qeniet jashtëtokësore të cilët janë duke survejuar tokën për mijëra vjet dhe e kane vizituar atë ,ne sot i quajme ata objekte fluturuese."
(Profesor Hermann Oberth, një pionier i astronautikë)
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

https://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi