Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike

Shko poshtë

Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Empty Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike

Mesazh nga Rifat Wed Oct 31, 2012 9:26 am


Nje objekt i verdhe i paindentifikuar(UFO) zhytet në Vullkanin Popocatepetl,Meksike

Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Ufo-Popo525-Oct.-27-16.411-878x500

Më 27 tetor 20112 eshte njoftuar me foto se nje objekt i pandentifikuar ishte prane kraterit te vullkanit Popocatepetl ne Meksikë,i transmetuar në atë kohë nga Televisa TV,kanal meksikan,dhe ekzistojne ende pas katër ditësh ''mjergullnaja''paqartesish mbi te për të dhënë një shpjegim shkencor të realitetit, domethënë,eshte prani e nje objekti jashtëtokësore apo eshte nje mashtrim..

Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Ufo-Popo524-Oct.-27-16.401-300x215

Per kete objekt ka dhe nje raport nga ANSA:Ja se cfare komenton ajo..

Prania e supozuar e një UFO-je në kraterin e vullkanit Popocatepetl ne Meksikë është duke shkaktuar konfuzion dhe hutim në mesin e popullatës lokale,megjithse komuniteti shkencor vazhdon të përhap skepticizëm në lidhje me incidentin.

Më 25 tetor, në 20,45 sipas kohës lokale, një prej kamerave të përdorura për të monitoruar aktivitetin e vullkanit, rreth 65 km nga Mexico City, ka marrë një objekt të ndritshme duke u zhytur në krater.

Imazhet më pas u prezantuan në lajmet e mbrëmjes Televisa Channel: Objekti dukej cilindrike, ndoshta metalike i ndritshem e i madh, dhe duket se lëviz me një shpejtësi më të madhe se ajo e një avioni. Mundësia që ai objekt mund te ishte një UFO u prit me dyshimet e komunitetit shkencor lokal.

"Unë mendoj se ky është një efekt mashtrues ne video, sepse ne nuk shohim ndonjë ndërveprim të objektit me atmosferën apo gazrat perrreth,si dhe nje mungese tymi që te dal nga vullkani gjate kohes qe objekti zhytet ne krater," thote William Lee, i Akademise shkencore meksikane.

Astronomja Julieta Fierro ka mbeshtetur shqetësimet e kolegut te saj, duke theksuar se bazuar në filmin "është e pamundur për të përcaktuar nëse ajo që ne shohim është një objekt në rënie i sajuar ne video ose një pasqyrim i diçkaje ndodhur ndoshta miliona vite drite larg nga toka.ANSA

Shihni objektin ne videon e rregjistruar se si zhytet ne krater,nje mister deri ne momentin qe te sqarohet e verteta shkencerisht.



Edituar për herë të fundit nga Enigma-Explorer në Fri Nov 16, 2012 12:35 pm, edituar 1 herë gjithsej
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

https://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Empty Re: Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike

Mesazh nga Rifat Fri Nov 16, 2012 12:32 pm


Nje Ufo del nga vullkani Popocatepetl,Meksike.

Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Ufo-popocatepetl01-300x191
Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Ufo-popocatepetl02-300x190
Mistere mbi Vullkanin Popocatepetl,Meksike Ufo-popocatepetl03-300x199

Misteret s'kane te sosur ne vullkanin ne aktivitet ne Popocatepetl,Meksike.Me 25 tetor filmohet nje objekt qe zhytetne kete vullkan,kurse me 15 11 2012,nje tjeter objekt filmohet duke dal si predhe nga gryka e vullkanit.Ndiqni videon..



Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

https://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi