Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Horoskopi Maja

Shko poshtë

default Horoskopi Maja

Mesazh nga Nikolaos prej Sat Nov 10, 2012 8:46 pm

Horoskopi Maja në dashuri


TZOOTZ – Lakuriqi i nates ( 26 korrik – 22 gusht )
Ne dashuri Lakuriqi i nates kalon neper faza te ndryshme; ai eshte protektiv, rojtar i shtepise, dhe drejtues i mire i shtepise. Por ndonjehere ata qe i perkasin kesaj shenje kane nevoje per vetmi per te ruajtur pavaresine e tyre. Ata duan te jene te barabarte me partnerin dhe te kene miqte dhe jeten e tyre me te cilen te jene te lidhur. Keta njerez kane nevoje ta adhuroje personin qe ka ne krah dhe te ndieje qe jane ne lartesine e dashurise se tjetrit. Ka nevoje t’i dale zot vetes por pa u lene pas dore nga partneri.

DZEC – Akrepi ( 23 gusht – 19 shtator )
Ne dashuri, te lindurit e kesaj shenje preferojne ta demostrojne dashurine e tyre me fakte dhe jo me fjale. Ndoshta nuk ju thote cdo pese minuta qe ju do shume, por e demostron kete duke ju ndenjur prane ne cdo moment qe ju mund te keni nevoje. Pergjithesisht jane njerez shume te drejte dhe besnike. Ata jane besnike ndaj partnerit dhe presin te njejten gje prej tij. Dikush ka thene qe Akrepat kane “dhuraten e memories”, ata mbajne mend cdo gje qe ju keni bere; qofte kjo e mire apo e keqe. Nese ju keni beret e mira, do jua kthejne plotesisht, por nese j keni beret e keqija, shpejt ose vone do ju beje ta paguani dyfish. Nje akrep nuk e harron kurre pabesine e te tjereve, dhe e ka te veshtire ta kaloje.

KEH – Dreri ( 20 shtator – 17 tetor )
Ne dashuri, dreri eshte nje shenje romantike nga natyra. Ata evonojne renien ne dashuri, dhe enderrojne nje dashuri ngjyre roze, ashtu si neper filmat e vjeter me fund te lumtur. Por kur bien ne dashuri me dike, Dreri e ka shume te veshtire te ndahet dhe te harroje personin qe i ka vjedhur zemren. Keshtu jane te gatuar dreret. Te mundoheni t’i ndryshoni do te ishte nje mission i pamundur.


MOAN – Bufi ( 18 tetor – 14 nentor )
Eshte nje person romantic por pak i veshtire. Dashuria per te nuk do te jete e lehte dhe do ta perplase shpesh deri ne momentin qe do te gjeje nje person qe korrepondon me te dhe ta doje tamam ashtu si Bufi e meriton te dashurohet. Jane njerez shume te dahsur ne fakt, dhe dashurohen edhe me ajrin qe marrin fryme, dhe eshte per kete arsye qe jo gjithmone zgjedhin personin e duhur me te cilin te dashurohen. Zakonisht, personat e kesaj shenje kalojne disa martesa ose lidhje deri sa me ne fund gjejne personin e duhur per to.

KUTZ – Palloi ( 15 nentor – 12 dhjetor )
Nese nje Pallua ju ka zgjedhur juve si mikun e tij, atehere ju duhet te jeni nje person me te vertete shume i vecante. Zakonisht, nese ndodh keshtu, ju duhet te jeni aq te cuditshem sa zakonisht eshte edhe vete ai. Ne nje lidhje dashurore Palloi ka nevoje te dashurohet dhe te adhurohet nga personi qe ata kane krah tyre.

KIBRAY – Hardhuca ( 13 dhjetor – 9 janar )
Te lindurit e shenjes se hardhuces gati gjithmone duan gjera qe te ndodhin me qetesi dhe nuk duan te bejne shume zhurme. Ata preferojne njerez te thjeshte dhe qe dine ta qepin gojen, ashtu si edhe ata vete. Kerkojne persona qe nuk u vene gjerat ne dukje dhe nuk ushtrojne presion mbi ta.

BATZ KIMIL – Majmuni ( 10 janar – 6 shkurt )
Ne cift, ata qe i perkasin shenjes se majmunit nuk jane aq te mire sa jane ne marredheniet shoqerore. Ata deshironin te ishin besnike dhe t’ja jepnin veten vetem nje personi, por… ne kete pike ata jane njerez shume jokonstante, levizin nga nje person tek tjetri dhe nga nje dashuri tek nje dashuri tjeter. Nese doni ta mbani nje majmun perhere krah jush, ju duhet t’i beni vazhdimisht surpriza, te jeni creative me jeten ne cift dhe te mbani gjithmone nje fare misteri. Kurioziteti e vret majmunin, dhe per aq kohe sa mendon se do te kete dicka per te zbuluar, ai do te rrije gjithmone prane jush.

KICK – Skifteri ( 7 shkurt – 6 mars )
Njerezit qe i perkasin kesaj shenje bien ne dashuri vetem nje here dhe kjo dashuri u zgjat per gjithe jeten. Dashuria e tyre e madhe, dashuria e pare do te ngelet gjithmone ne zemren e tyre dhe nuk do te mund ta harrojne kurre. Ata mund te provojne edhe nje lidhje apo martese, edhe nje te trete, por ne zemren e tyre e para do te kete gjithmone nje vend special. Dhe ata pas dashurise se pare, nuk do te mund kurre t’ja japin veten plotesisht nje dashurie tjeter, sado te provojne.

BALAM – Xhaguari ( 7 mars – 3 prill )
Ne dashuri, njerezit qe i perkasin kesaj shenje nuk heqin dore lehte. Ata do te provojne cfaredo te kene ne dore per t’ju bere per vete, dhe ka shume mundesi qe ju te bini te lodhur ne kembet e tyre. Do te filloni te pyesni veten se si ju beri te arrinit deri ketu. Personat e kesaj shenje bejne per vete dhe ato persona qe mendonin qe kurre nuk do te terhiqeshn nga persona te tille. Xhaguari eshte nje dashnor ekspert pasi di te gjitha sekretet e seksit. Eshte nje nga aftesite e tyre me te mira dhe ata jane te ndergjegjshem per kete.

FEX – Dhelpra ( 4 prill – 1 maj )
Te lindurit e shenjes se Dhelpres jante protective, menyra e tyre e te dashuruarit eshte e kujdesshme, dhe japin te gjithe vemendjen per te cilen dikush mund te kete nevoje. Te jeni te saigurt qe nje dhelper nuk e harron kurre nje dtelindje apo nje pervjetor. Njerezit te lindr ne kete shenje jane paqesore, dhe nevrikosen shume rralle. Ata preferojne te qetesohen, te dalin ne ajer te paster dhe te mendohen mire perpar se te bejne dicka jot e mire kunder nje personi. Por duhet treguar kujdes, pasi nese tejkalohen limitet, Dhelpra mund te nxjerre kthetrat dhe dhembet dhe te behet e rrezikshme. Megjithate nuk duhet te shqetesoheni shume pasi inati i tyre nuk zgjat shume dhe shume shpejt ata rikthehen tek fytyra e tyre e meparshme dhe behen serish te dashur. Do ju cudiste qe nje person aq i forte a nje dhelper, do te prekej me aq lehtesi perpara nje filmi dashurie.

KAN – Gjarperi ( 2 maj – 29 maj )
Kaq te sigurt ne vetvete ne jeten e tyre dhe ne profeionin e tyre, dhe ne dashuri jane krejt e kunderta. Gjarpri kerkon perkedhelje dhe dashuri.Dashuria per ta eshte ajri qe ju lejon te kuptojne qe jane gjalle. Ata do te ndryshonin te gjithe parate e tyre, famen e tyre, dhe fuqine e tyre, vetem per pak dashuri. Jane shume romantike. Kur bien ne dashuri ata lidhen shume me partnerin e tyre, dhe pa dashur e mbysin ate. Duhet patur shume kujdes dhe takt me nje gjarper te lenduar, pasi ai do t sulmoje ne menyren dhe ne momentin me te papritur, pasi jane te afte te vrasin dhe te vdesin nga dashuria.

TZUB – Ketri ( 30 maj – 26 qershor )
Persa i perket dashurise te lindurit e kesaj shenje jane magnetike, i terheqin njerezit sikur te ishin magnet. Por ama nese dashurohen me nje person, ata bien ne kembet e atij personi. Ketri adhuron perkujdesje t e vogla, dhe di te vleresoje nje gjest dashurie, edhe nese partneri shfaqet me nje lule te vyshkur, nje cokollate te thjeshte, apo me nje poezi te shkruar me gabime. Asgje nga keto nuk do ta shqetesoje, mjafton qe te di qe gjesti eshte bere me dashuri, dhe kjo do t’i shtoje drite dhe ngjyra gjithshkaje per te. Keshtu jane ketrat, romantike dhe enderimtare.

AAK – Breshka ( 27 qershor – 25 korrik )
Ju mund te mbeshteteni gjithmone ne nje mik te shenjes se breshkes. Kur vjen puna tk dashuria ata jane pak te turpshem, dhe nese prisni qe ikush i kesaj shenje te deklaroje ndienjat per ju, eshte gati e pamundur. Nje keshile do ishte qe te mos prisni shume fjale dashurie prej te lindurve te kesaj shenje. Dashurine qe ndieni beni mire te jeni ju qe t’ia shprehni.
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

Shiko profilin e anëtarit http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi