Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A mund të konsiderohen mister vdekjet e këtyre VIP-ve ?

Shko poshtë

A mund të konsiderohen mister vdekjet e këtyre VIP-ve ?  Empty A mund të konsiderohen mister vdekjet e këtyre VIP-ve ?

Mesazh nga SHKELBA Tue Nov 11, 2014 10:45 pm

A mund të konsiderohen mister vdekjet e këtyre VIP-ve ?

A mund të konsiderohen mister vdekjet e këtyre VIP-ve ?  Vipat

Edhe pse kanë ndërruar jetë në mënyrë misterioze apo tragjike, ka disa VIP që na frymëzojnë ende.
Whitney Houston. Ajo është gjetur e vdekur në vaskën e hotelit në moshën 48 vjeçare pas një ndërthurjeje medikamentesh, drogë dhe alkooli. Të vërtetën në fakt askush nuk e di me siguri.
Michael Jackson. U gjet i vdekur në dhomën e tij më 25 qershor 2009 pas një arresti kardiak të ardhur nga mbidoza e qetësuesve. Shumë mendojnë se mund të ketë qenë vrasje, e të tjerë supozojnë se ai ende mund të jetë gjallë. Sot ai ka një popullaritet dhe një pasuri shumë më të madhe nga sa kur ishte gjallë.
Amy Winehouse. Më 23 korrik 2011 ajo është gjetur e vdekur në apartamentin e saj si pasojë e një mbidoze alkooli. Në fakt ky është vetëm versioni zyrtar.
Marilyn Monroe. Edhe ajo është gjetur e vdekur në banesën e saj më 5 gusht 1962 në moshën 36 vjeçare. Marylin-i është gjetur nga psikiatri i saj, nudo në krevat dhe me dorën tek telefoni. Mendohet se ka qenë vetëvrasje, por ende edhe sot vdekja është një mister.
Elvis Presley. Që nga vdekja më 16 gusht 1977, ai është bërë edhe më i njohur. Gjithsesi shumë thonë se ai ende nuk ka vdekur, ndërsa të tjerë kanë dyshime lidhur me fundin e jetës.
Lady Diana. Ajo ndërroi jetë më 31 gusht 1997 në Paris, pas një aksidenti me makine ku ndodhej edhe i dashuri. Mendohet se mund të ketë qenë edhe një vrasje, por deri me sot asgjë nuk është provuar. Lady Di mbetet edhe sot një ikonë e bukurisë dhe fisnikërisë.
Grace Kelly. E quajtur ndryshe edhe Grace e Monakos, ajo është një tjetër princeshë me fund tragjik. Më 13 shtator 1982 ajo doli nga rruga ndërkohë që po shkonte në Paris me makinë bashkë më të bijën. Kjo e fundit u plagos, ndërkohë që e ëma 52 vjeçare u gjet e hedhur shumë larg makinës. Thashethemet thonë se në fakt Stephani-a gjendej në vendin e shoferit, por trupat janë ndërruar shpejt.
Maria Callas. Ajo ka ndërruar jetë më 16 shtator të vitit 1977. Ende nuk dihet nëse ka qenë vdekje si pasojë e medikamenteve apo vrasje për të përfituar nga pasuria e saj. Të tjerë mendojnë se “La Diva”, unike për zërin e saj, mund të ketë arritur në vetëvrasje për shkak të një sëmundjeje të kordave vokale.
Jim Morrison. Ai është gjendur i vdekur në vaske në moshën 27 vjeçare. Disa supozojnë se gjithçka ka ardhur si pasojë e një mbidoze.
Kurt Cobain. Lideri i grupit Nirvana mendohet t’i ketë dhënë fund jetës me ndihmën e një karabine më 5 prill të vitit 1994. Megjithatë sipas një detektivi privat behej fjale për një vrasje të urdhëruar nga e shoqja, Courtney Love, nga frika e një divorci i cili do e linte pa para.
SHKELBA
SHKELBA
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 615
Points : 1816
Reputation : 14
Join date : 03/01/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi