Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shpjegimi i ëndrrave

+5
leo78
fevzje hyseni
megi
skoku78
Nikolaos
9 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

default Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Wed Jan 04, 2012 11:27 am

First topic message reminder :


Ketu mund te pyesni per shpjegimin e ëndrres suajNjoftojme se shpjegimi i ëndrrave është mbyllur përkohësisht pasi kemi hedhur fjalorin e ëndrrave në këtë faqe: https://astro-al.page.tl
Ju ftojme ta vizitoni - Ju faleminderit!

Ju lutem, ëndrrat të jenë sa më të shkurtra. Fokusohuni te temat dhe objektet kryesore që shikoni në ëndërr. Shpjegimet e vjetra do të fshihen sipas fluksit të kërkesave. Ne shpjegojmë vetëm një ëndërr në ditë për person. Ju faleminderit!


Shpjegimi i ëndrrave - Faqe 2 Sogni
Shpjegimi i ëndrrave - Faqe 2 180172_184602098238535_130872746944804_489094_5629270_n


Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Fri Aug 17, 2018 4:08 pm, edituar 12 herë gjithsej
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga leo78 Thu Jun 05, 2014 3:09 pm

pershendetje Nikolaos...ckuptim ka te shohesh ne enderr avion qe bie? flm

leo78

Numri i postimeve : 3
Join date : 05/06/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Fri Jun 06, 2014 3:20 pm

megi shkruajti:Pershendetje,,
kam par ne enderr familjen time(mamin babin dhe motren) sikur ishim tek shtepia jon keshtu me behej dhe po hanim buk,ne te njejten tavolin me ne ishin edhe i dashuri im dhe manaja e tij,mamaja e tij ishte sh mendjemadhe dhe e shifja qe nk m kisht qef,ose nk kishte qef familjen , dhe mezi fliste,kurse i dashuri nk fliste fare vetem po hante
Kjo tregon pasigurine qe keni ju ndaj mamase se partnerit. Ajo qe dyshoni thjesht shfaqet ne enderr sikur eshte e vertete. Megjithate eshte thjesht pasiguri, nuk tregon asgje me shume.


Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Fri Jun 06, 2014 3:24 pm, edituar 1 herë gjithsej

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Fri Jun 06, 2014 3:23 pm

leo78 shkruajti:pershendetje Nikolaos...ckuptim ka te shohesh ne enderr avion qe bie? flm
Leo, kjo enderr tregon qe i keni vene vetes synime te larta dhe jorealiste. Ato mund te jene te veshtira per t'u realizuar. Nga ana tjeter endrra tregon pasiguri nese do arrini objektivat apo jo, pra nuk besoni shume ne aftesite tuaja.

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga leo78 Fri Jun 13, 2014 9:50 pm

cdeshifrim mund te ket kjo enderr: te nxjerresh shum valixhe te mbushura  (me ndjenjen se ato kishin perbrenda dicka te cmuar)  , sikur ndodheshin te groposura por jo thellè...zbulova 3-4 valixhe dhe i mora por isha i vetedijshem se aty kishte perseri te tjera !!  flm

leo78

Numri i postimeve : 3
Join date : 05/06/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Sat Jun 14, 2014 1:38 pm

leo78 shkruajti:cdeshifrim mund te ket kjo enderr: te nxjerresh shum valixhe te mbushura  (me ndjenjen se ato kishin perbrenda dicka te cmuar)  , sikur ndodheshin te groposura por jo thellè...zbulova 3-4 valixhe dhe i mora por isha i vetedijshem se aty kishte perseri te tjera !!  flm
Kjo enderr thjesht tregon qe jeni person i qete dhe i permbajtur. E mbani sjelljen tuaj nen kontroll. Nga ana tjeter valixhet simbolizojne se ju keni me shume nevoje per pushim, apo per te ikur diku per t'u clodhur. Keni nevoje per ndryshim ne jeten tuaj

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi Sat Jun 14, 2014 3:29 pm

pershendetje nikolas,kam par dy endrra, endrra e par ishte

Kam pare ne enderr sikur ishin disa pellumba me ngjyra te ndryshem dhe une zgjedh pellumbin me ngjyren e bardhe dhe e marr ne duar duke e perkedhelur. Ne ate moment therras ish te dashurin tim dhe i them se eja se duhet ta prekesh edhe ti kete pellumb qe te na eci te dyve mbare me njeri - tjerin. Ai vjen e prek dhe te dy e leshojme sebashku ( njera dore e imja dhe njera dore e tij mbanin bashke kete pellumb te bardhe). E leme te lire te fluturoj e nxjerrim nga nje dritare e ngushte.  Ckuptim ka kjo enderr?

megi

Numri i postimeve : 6
Join date : 21/08/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga vjola bezati Sat Jun 14, 2014 7:13 pm

pershendetje...
cdo te thote kur sheh nje shoqen tende ne enderr shatzan muaji i trete dhe ndihet shume e lumtur. Flm

vjola bezati

Numri i postimeve : 1
Join date : 14/06/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Mon Jun 16, 2014 4:43 pm

megi shkruajti:pershendetje nikolas,kam par dy endrra, endrra e par ishte

Kam pare ne enderr sikur ishin disa pellumba me ngjyra te ndryshem dhe une zgjedh pellumbin me ngjyren e bardhe dhe e marr ne duar duke e perkedhelur. Ne ate moment therras ish te dashurin tim dhe i them se eja se duhet ta prekesh edhe ti kete pellumb qe te na eci te dyve mbare me njeri - tjerin. Ai vjen e prek dhe te dy e leshojme sebashku ( njera dore e imja dhe njera dore e tij mbanin bashke kete pellumb te bardhe). E leme te lire te fluturoj e nxjerrim nga nje dritare e ngushte.  Ckuptim ka kjo enderr?
te shohesh pellumba ne enderr tregon qe ju do te mbani fajin per veprimet e te tjereve, mbase ne kete rast per veprimet e te dashurit tuaj. Pellumbat simbolizojne gjithashtu thashetheme ose lajme te reja per te dashurin tuaj. Nga ana tjeter nese jeni grindur me te dashurin mund te tregoje paqe midis jush. Pewllumbat e bardhe tregojne besnikeri dashuri dhe miqesi.

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Mon Jun 16, 2014 4:43 pm

vjola bezati shkruajti:pershendetje...
cdo te thote kur sheh nje shoqen tende ne enderr shatzan muaji i trete dhe ndihet shume e lumtur. Flm
Kjo enderr tregon qe gjate kesaj kohe ju po perjetoni nje lidhje me te ngushte me shoqen tuaj dhe ajo ndihet e kenaqur.

Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga megi Mon Jun 16, 2014 8:24 pm

pershendetje!
cdo te thot kjo enderr?
Me ka bere pershtypje nje enderr qe kam pare. Ishte nje dite e zakonshme ku une kisha dal per kafe me mamane dhe motren time. Ndodheshim tek zona e piramides ne tirane dhe aty fillon shiu. Nga larg shoh ish te dashurin tim dhe largohem nga mamaja dhe motra dhe shkoj e ndjek nga pas. Nderkohe shoh nje veprim te tijen tek pllakat e bulevardit dhe shkoj te shoh se ckishte bere. Sa arrij tek ajo pllake , gjendem perballe me te dashuren e tij qe ka patur ai prej vitesh ( me te cilen mund te jete ndare ose jo kete nuk e di). Ajo me sheh me inat dhe ulemi te dyja te shohim se cfare ndodhej poshte asaj pllake te shkulur te bulevardit. E ngrejme pllaken dhe shohim qe poshte pllakes ishte nje pellg me uji jo te paster ( uji i ndotur, i piset) dhe brenda ujit ishte fotografija e asaj goces ( te dashures qe ka patur prej vitesh). Te dyja shohim njera tjetren dhe nuk shkembejme asnje fjale , por qe fillojme vrapin se kush do e arrinte ate djalin. Vrapoja pafund kaloja njerez, dyqane per te arritur tek ai. Nderkohe edhe ajo vraponte , por sa do arrija tek ai ajo me humbi na syte dhe une e arrita ate djalin ndersa ajo jo. Humbi gjate rruges per tek ai. Ne fund te rruges takova kete djalin dhe perballe nesh ishte edhe burri i motres se tij dhe i thoshte coje vajzen ( duke me permendur emrin) tek shtepia mos rrini aty. Ky me merr dhe me con tek shtepia e tij aty ndodheshin prinderit e tij, kusherinjte pervec motres se tij. Prinderit po pergatisnin nje darke. Aty ndodhej edhe babai im. Vjen ne kuzhine babai i ketij djalit dhe i jep babit tim nje peshk te madh te pjekur ( per nga madhesia dukej si peshkaqen) dhe ja le ne duar pjaten me kete peshk te madh.Ckuptim ka kjo enderr?

megi

Numri i postimeve : 6
Points : 6
Reputation : 0
Join date : 21/08/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga leo78 Thu Jun 26, 2014 9:20 pm

cdo te thot kjo enderr: kur dikush te qellon me pistolete fare afer ,shum her duke u siguruar qe te ka vrare dhe ne ate momente  un them 3 her : o nena Mari , dhe ne ato caste edhe pse ai me godet shum afer,un nuk ndiej asnje far dhimbjeje !! ( doja te thoja se as zhurma e pistoletes sndihet fare) flm...

leo78

Numri i postimeve : 3
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 05/06/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Sat Jun 28, 2014 6:57 pm

Njoftojme se shpjegimi i ëndrrave është mbyllur përkohësisht pasi kemi hedhur fjalorin e ëndrrave në këtë faqe: www.astron.al
Ju ftojme ta vizitoni - Ju faleminderit!


Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Thu Apr 05, 2018 7:43 pm, edituar 1 herë gjithsej
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga beni Mon Jul 07, 2014 9:06 am

pershendetje e kam nji enderr sikur nji rom ***MAGJUP*** ma sjelli nji got uj edhe udhe uji nuk ish shum i paster un e hedha gote nuk i pare por dikush ishte me mue atu nuk me kujtohet kush e tha SHEHADETIN PRA NJI LUTJE  edhe prej asaj gotes dulen disa ylla te vegjel po shum te ndriqushum aj qe tha SHEHADETIN  me tha se ky deshti me te boe magji   JU LUTUM KA MUNDSI ME MA SPJEGUE JU FALIMINDERIT

beni

Numri i postimeve : 1
Points : 1
Reputation : 0
Join date : 29/01/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga heartbeat Wed Jul 23, 2014 7:17 am

Pershendetje. Dje para gjumit u zura me e dashurin dhe zakonisht shoh endrra te keqija me te,por kesaj radhe ishte ndryshe.Pash sikur ai me kushtonte gjith vemendjen e mundshme, dilte me mua kapur perqafe dhe nje moment,per ta trembur qe te shikoja reagimin e tij,radh ne tok sikur me ra te fiket,por kisha ne plan te cohesha prap. Po kur e pash sa merak u be ai, erdhi menjeher dhe me kapi ne krah te me conte ne spital,me thoshte fjal qe ne fakt ne realitet smi thot: "Pse ma ben kte,ste shikoj dot kshu se te kam te timen" etj etj fjal te bukura.Dmth kur e pash qe u be keq ngaqe me ra te fiket vazhdova lojen se sdoja ta beja te ndihej me keq kur te kuptonte qe po e genjeja.  CfAR kuptimi ka ju lutem

heartbeat

Numri i postimeve : 1
Points : 3
Reputation : 0
Join date : 30/08/2012
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Nikolaos Wed Jul 23, 2014 9:49 am

Njoftojme se shpjegimi i ëndrrave është mbyllur pasi kemi hedhur fjalorin e ëndrrave në këtë faqe: www.astron.al
Ju ftojme ta vizitoni - Ju faleminderit!


Edituar për herë të fundit nga Nikolaos në Thu Apr 05, 2018 7:44 pm, edituar 1 herë gjithsej
Nikolaos
Nikolaos
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 156
Points : 448
Reputation : 29
Join date : 14/12/2011

http://www.astro-al.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga fevzje hyseni Sat Sep 13, 2014 9:23 am

Kame pare ne enderr sikur nje person bashkepunojme me te ne enderr mu ofrojke me ledhatonte une thosha largohu se vjerra munde te hynte ne cdo momente edhe vjerra hyri pa trokitur por nuk reagoi nuk foli asgje ,vjerra eshte e vdekur sa per shpjegim me tutje nuk me kujtohet por me pengonin  sjelljet e tij ju lutem me shpjegoni kete enderr

fevzje hyseni

Numri i postimeve : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 07/04/2014

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga linda Wed Sep 20, 2017 10:51 pm

Pershendetje

Une shof vazhdimisht nje enderr

do doja te merja nje shpjegim pasi nuk e kam gjetur asnjehere

eshte nje ender e gjate qe me perndjek disa dite radhazi

< fillon gjithmone ne shtepine time, une iki duke fluturuar jo shume larg nga toka disa cm dhe iki, kaloj uje por edhe perse duket i kristalte nuk e prek pasi e di qe ka dicka e keqe qe fshihet ne te.  jam bashke  me  njerez te tjere dhe  disa nga  ta zhduken nga uji,  pasi hyj ne nje shpelle ose guve ose dere me ne fund gjej nje burim nga ku pi uje dhe vazhdoj rrugetimin  tim gjithmone duke fluturuar dhe  nuk e prek asnjehere token, pasi kam udhetuar edhe pak duke kaluar mbi vende te cilat jane si reale dhe imagjinare me ne fund shkoj ose ne vareza ose ne varim ose ne vendin e te vdekurve atje gjej ar dhe gure te cmuar  shume thesare te cilat i ndaj me njerezit te cilet i kane  mbijetuar udhetimit>   kjo  enderr ka vite qe me ndjek. kasi e kam pare ate jo shume kohe me vone shof ose vizitoj vende te cilat   me kane dale ne ender por qe nuk kam qene me perpara.

linda

Numri i postimeve : 2
Points : 2
Reputation : 0
Join date : 20/09/2017

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: Shpjegimi i ëndrrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi