Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Britanikët besojnë më tepër te jashtëtokësorët se në Zot!

Shko poshtë

Britanikët besojnë më tepër te jashtëtokësorët se në Zot!  Empty Britanikët besojnë më tepër te jashtëtokësorët se në Zot!

Mesazh nga SHKELBA Tue Nov 11, 2014 10:32 pm

Britanikët besojnë më tepër te jashtëtokësorët se në Zot!

Britanikët besojnë më tepër te jashtëtokësorët se në Zot!  Britaniket

Anketa e zhvilluar në Mbretërinë e Bashkuar, zbuloi se banorët e këtij vendi më shumë besojnë tek ekzistimi i jashtëtokësorëve, sesa te Zoti.
Anketa e kryer tek më shumë se 1500 korrespodent të rritur dhe 500 fëmijë (të moshës 8-12 vjeç), rezulton se më shumë se gjysma e të rriturve britanikë besojnë që ekzistojnë jashtëtokësorët, ndërsa një e katërta e tyre pohojnë se ekziston Zoti.
Gjithashtu, sondazhi tregoi se të rriturit besojnë më shumë në fantazma sesa në Zot. Gati dy të tretat e fëmijëve besonin në ekzistencën e shpirtrave, ndërsa gjysma e tyre besojnë tek jashtëtokësorët.
Një e katërta e fëmijëve besonin se alienët ndodhën në tokë dhe janë të maskuar si njerëz, ndërsa njëzet për qind e tyre pohojnë se i njohin njerëzit nga planeti tjetër.
Gjatë regjistrimit, në vitin 2011, gati 60 për qind e popullsisë e klasifikonin veten si të krishterë, por kjo nuk do të thotë se ata janë besimtarë.
SHKELBA
SHKELBA
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 615
Points : 1816
Reputation : 14
Join date : 03/01/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi