Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO)

Shko poshtë

Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO) Empty Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO)

Mesazh nga SHKELBA Wed Dec 03, 2014 11:26 pm

Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO)

Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO) Kameramani
Natyralisti “i krisur” i cili lejoj që ta gëlltitet për së gjalli nga Anakonda me qëllim që të xhiroj brenda krijesës ka thënë se më shumë është brengosur për shëndetin e krijesës se sa për shëndetin e tij, raporton ‘DailyMail’.

Natyralisti Amerikan i cili filmoj vetën e tij duke u gëlltitur nga gjarpëri anakonda për një television të njohur ka folur rreth inspirimit të tij për të marrë pjesë në këtë gjueti të rrezikshme me karakter hulumtues.
Këtë verë, Rosolie e ka përgatitur një veshje speciale, një lloj uniforme, që e lejon atë që të gëlltitet nga një gjarpër 7.5 metra i gjatë e 182 kilgram i rëndë, në një performanc të rrezikshme e dedikuar për televizionin e njohur ‘Discovery Channel’ i cili do të transmetohet këtë të Dielë. Në përgjithësi, Rosolie ka qenë aq konfident në këtë uniformë special sa që ka thënë se më shumë brengoset për shëndetin e gjarpërit se sa për shëndetin e tij personal, transmeton Ilirida.
Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO) Kameramani-1
“Nuk dëshiroja që ta bezdis shumë [gjarpërin]. Unë dëshiroja të sigurohem që uniforma është e butë dhe që nuk do ta dëmtoj gjarpërin.” Ka thënë Rosolie, shkruan Ilirida. “Unë me të vërtetë nuk jam frikësuar. Ne e kemi testuar uniformën me ekspertët dhe ka funksionuar dhe për këtë arësye e kam ditur që jam i sigurt.”
Disa nga aktivistëe të drejtave të kafshëve të cilët kanë thënë se anaconda ështëtorturuar duke e detyruar ta gëlltis Rosalie, një njeri i cili është më i madh se preja e tij e zakonshme, Rosolie ka reaguar duke thënë se gjarpëri nuk është lënduar dhe se kjo eksperiencë është dizajnuar me qëllim që të mblidhen fonde për mbrojtjen e ambientit të kafshëve të egra.
Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO) Kameramani-2
Unë desha të bëj diçka absolutisht shokuese për njerëzit” i ka thënë Rosolie të përditshmës “New York Post”.
“Se çfarë unë tentoj të bëj me këtë është që t’i tërhjeki disa njerëz që zakonisht nuk e dijnë se çfarë ndodhë rëndom në Amazonë”. 
Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO) Kameramani-3
Natyralisti i “i krisur” i cili lejoj që të gëlltitet për së gjalli nga Anakonda (FOTO) Kameramani-4
SHKELBA
SHKELBA
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 615
Points : 1816
Reputation : 14
Join date : 03/01/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi