Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkencetaret shpresojne te gjejne shkaqet e vdekje

Shko poshtë

Shkencetaret shpresojne te gjejne shkaqet e vdekje Empty Shkencetaret shpresojne te gjejne shkaqet e vdekje

Mesazh nga Rifat Tue Nov 27, 2012 7:47 am


Shkencetaret shpresojne te gjejne shkaqet e vdekjes se Yasser Arafat


Shkencetaret shpresojne te gjejne shkaqet e vdekje 460x259_206016

Shkencëtarët zhvarrosen dje trupin e udhëheqësit palestinez Yasser Arafat për të gjetur nëse ai vdiq nga helmimi.

Edhe pse të dhënat e tij mjekësore thonë se ai kishte një goditje,ne tupin e tij gjenden gjurmët te parregullta të larta të një substance radioaktive që ka ndikuar ne jeten personale te Arafatit.

Ekipet e hetimit nga Franca, Zvicra dhe Rusia do të kryejnë teste të veçanta.Shumë palestinezët besojnë se Arafati u vra, ndoshta si asnjë vdekje qe ishte kryer deri në atë kohë.

Por jo të gjithë janë dakord me zhvarrosjen. Disa në familjen e vet Arafatit nuk pajtohen me procesin, duke ate parë si një përdhosjen e tij. Palestinezët në qytetin e Bregut Perëndimor të Ramallah janë më pragmatike

"Unë pajtohem me zhvarrosjen sepse Arafat nuk vdiq natyrishem dhe ne duam të dimë shkakun," thote një tregetar. "Unë nuk e kundërshtoi vendimin e zhvarrimit sepse unë e di Arafat ishte helmuar për vdekje. Ne nuk duan te merremi me trupin e tij, por për të gjetur vrasësin, "thote një tjetër.

Që nga vdekja e Jaser Arafatit, në nëntor 2004 ka pasur shume teoritë mbi shkaqet e shumta duke filluar nga një sëmundje AIDS injektua fshehurazi e deri ne helmin te ngadalte. Izraeli ka mohuar çdo përfshirje.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

https://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi