Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen

Join the forum, it's quick and easy

Enigma-Explorer
Regjistrohu qe te shohesh gjithcka.Me respekt Estilen
Enigma-Explorer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prostitutat e Perendise

Shko poshtë

Prostitutat e Perendise Empty Prostitutat e Perendise

Mesazh nga Rifat Wed Sep 12, 2012 3:50 pm


Prostitutat e Perendise


Disa prindër në Indi praktikojnë traditën Devadasi, duke shitur vajzat e tyre në një jetë të prostitucionit, shpesh rreth moshës 10 vjeçare.



Zonja ne video tregon-Udhëtojme në qytetin indian të Sanglit për të pare një grup punëtoresh të seksit qe shesin trupat e tyre në emër të Zotit Hindu,Yellamma. Punëtorja lokale e seksit, Anitha na fton për drekë në bordellon saj; na tregon shtëpine e saj "dhomat e seksit", dhe na tregon se çfarë është një prostitutë fetare në Indine moderne.

Më pas ne e kalojnë kufirin në Karnataka në boten e traditës së lashtë 'Devadasi' për të zbuluar misterin e perëndeshës se Zotit Yellamma , dhe për të vertetuar se si një ikonë fetare ishte një justifikim për prostitucionin e fëmijëve. Ne takohemi me dy 'Devadasis' adoleshente, Malan dhe Belavvan, për të biseduar per seksin, sarisin, dhe se si ato përballen me kërcënimin vdekjeprurës të HIV-it.

Ne një vallëzim transvestit 'Devadasat' na cojne në qendër të vëmendjes në fazën tjetër të udhëtimit tonë, si udhëtimi më i thellë në botën e errët të tempullit të prostitucionit. Devadasat na mësojne disa truke te tregtisë. Ne eksplorojë shtëpinë e zonjes më të njohur në biznesin e bordellos Devadasi për të gjetur se si ajo shkaterron gjeneratën e ardhshme të vajzave,në tregtinë e seksit.

Për finalen e madhe shkuam në festivalin vjetor së henes plotë,në Saundatti, ngjarja më prestigjioze në kalendarin Devadasi.Ngjyra, vallëzimi dhe festimet e festivalit fshehin errësirën e qëllimit e saj kryesor: seksin dhe trafikimin e fëmijëve . Këtu trafikantët, tutorët dhe zotërinjte e shtëpive,vijnë nga e gjithë India për të rekrutuar vajzat dhe djemtë e rinj në tregtinë e seksit në emër të Zotit ''Yellamma''.

Gjatë rrugës tonë ne jemi të ftuar në një kasolle të largët balte për të parë dy gra të vjetra Devadasi.Një nënë dhe vajza,të cilat reflektojnë përsëri në jetën e tyre, pyesin: çfarë lloj feje është kjo që i kthehen prindërit në tutorë dhe fëmijët e tyre në prostituta?

Kjo është ajo që tregohet në këtë video dhe përfundimin nxirreni ju....
Rifat
Rifat
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 2401
Points : 4324
Reputation : 12
Join date : 09/12/2011

https://enigmaexplorer.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi